זיהוי לוחית רישוי לפני כניסה לחניון – איך זה עובד?

תוכנה לזיהוי לוחיות רישוי

זיהוי לוחית רישוי בכניסה לחניונים נעשית בימינו על ידי טכנולוגיה מתקדמת של מצלמת – License Plate Recognition  – LPR זוהי מצלמה עם חיישנים מיוחדים לזיהוי לוחית רישוי, שעושה מהפכה בתחום החניונים המוסדרים בארץ ובעולם. אז איך זה עובד ומהם היתרונות של הטכנולוגיה המדהימה הזו?

מה זה מצלמות LPR לזיהוי לוחית רישוי?

מצלמות LPR מצוידות בחיישני תנועה מתקדמים, שמאפשרים למצלמה לקלוט את לוחית הרישוי ולבצע צילום דיגיטלי שלה.

מצלמות אלה מיועדות לשימושים רבים, ביניהן כבישי אגרה ואף מצלמות משטרה לזיהוי רכבים שעוברים עבירות תנועה.

כיום ניתן להתקין מצלמות lpr בכניסה לחניונים מוסדרים, כדי לחסוך את כוח האדם בכניסה לחניון ולוודא תשלום עבור זמן החניה באופן אוטומטי וטכנולוגי – ללא התערבות אנושית.

המצלמות והחיישנים מצוידים ברגישות אופטית מיוחדת, המאפשרת להם לתעד ולשמור את צילום לוחית הרישוי, תוך זיהוי של מספרים ואותיות במגוון מצבים: תוך כדי תנועה של הרכב, בזוויות שונות, עם תאורה בעייתית, לכלוך, ערפל ועוד. 

יתרונות מצלמות LPR בכניסה לחניון

היתרון העיקרי בהתקנת מערכת זיהוי לוחיות רישוי בכניסה לחניונים היא בחיסכון בהוצאות כוח אדם. מדובר על חיסכון משמעותי לטווח ארוך. אך המערכת החכמה מביאה איתה עוד יתרונות לא מבוטלים:

  1. נוחות מדובר על מערכת חכמה, המאפשרת תנועה מהירה יותר של רכבים בכניסה וביציאה מהחניון ללא עיכוב וללא דיחוי, באופן עצמאי.

  2. יעילות המערכת מאפשרת לא רק זיהוי לוחיות רישוי לצורך קביעת גובה התשלום ביציאה מהחניון אלא גם לצורך הכנסת מנויים, עובדים ומורשים אחרים – ללא צורך בתשלום וללא צורך בהתעסקות נוספת.

  3. בטיחות מערכת שמצלמת, מזהה ושומרת את מספרי לוחיות הרישוי של רכבים בכניסה לחניון למעשה מתעדת את כל הנכנסים למתחם עם כלי רכב. כך ניתן לעקוב בצורה יעילה וקלה יותר אחר כל הנכנסים למתחם, מה שמשמש כגורם הרתעה וגם יכול לסייע לכוחות הביטחון והרשויות במקרה הצורך.

  4. שליטה המערכת יודעת לזהות גם רכבים שאין להם הרשאה להיכנס למתחם מכל סיבה שהיא ויכולה למנוע את כניסת הרכבים על ידי זיהוי מספר לוחית הרישוי וסגירת מחסום הכניסה. במקרה של כניסה לחניונים ייעודיים למורשים בלבד, כמו בכניסה ליישובים קטנים, חניונים של מפעלים וחברות – ניתן להגדיר מראש את לוחיות הרישוי המורשות. כך המערכת תאפשר רק את כניסת המורשים באופן אוטומטי, מהיר וקל.

  5. ניהול תפוסה המערכת יכולה לנהל רישום וליצור דוחות של תפוסת החניון, כדי לשמור על סדר בימים עמוסים וגם כדי לאפשר היערכות מראש, לחזות את העומסים בעתיד, להקצות מקומות חניה שמורים במידת הצורך ועוד.

לסיכום, טופליין מערכות אבטחה מתמחה באבטחה טכנולוגית ובקרות כניסה, כולל מערכות ניהול חניונים עם מצלמות LPR לזיהוי לוחיות רישוי,  תוך אינטראקציה מלאה בין מערכות שונות והתאמה אישית לצרכי הלקוח. צרו קשר לקבלת מידע נוסף והתאמה אישית של מערכות חכמות לניהול חניונים!