תוכנה לזיהוי פנים

תוכנה לזיהוי פנים

היום ניתן לחזות את התפתחות הטכנולוגיה בכל תחומי החיים, אך אין ספק כי עולם האבטחה זוכה ליהנות מהחידושים המתקדמים והמרהיבים ביותר. הטכנולוגיה של היום מאפשרת לספק הגנה מושלמת לכל בית ולכל עסק, מאחר והיא יכולה לשמש במגוון רחב של מערכות אבטחה שונות, כולל בקרות כניסה מתקדמות ומשוכללות. בקרת הכניסה הינה מערכת אלקטרונית, המאפשרת גישה אוטומטית למבנה, ללא שום צורך בבקרה אנושית. זוהי הדרך האידיאלית ביותר לבקר את האנשים הנכנסים, בין אם מדובר על בקרת כניסה לבניין משרדים, מפעל או חניון. מערכת בקרת כניסה מתקדמת יכולה להיות מבוססת על מספר טכנולוגיות שונות, כאשר תוכנה לזיהוי פנים נחשבת לאחת האופציות האידיאליות ביותר.

מהי תוכנה לזיהוי פנים ולמה היא משמשת?

אחד השימושים המרכזיים ביותר של תוכנה לזיהוי פנים, הוא במערכות בקרת כניסה. מדובר על פיתוח טכנולוגי יעיל במיוחד, המאפשר לשנות לחלוטין את ההתנהלות היומיומית בחניונים ובכניסה לבניינים ולמתקנים שונים. מערכות לזיהוי פנים יכולות לשמש לאיתור וזיהוי של אנשים, באמצעות סריקת הפנים שלהם והשוואת התמונה המתקבלת לנתונים הקיימים במערכת. כדאי לציין כי תוכנה לזיהוי פנים מחוברת למצלמות ייעודיות, המסוגלות לצלם את תווי הפנים של האנשים ולהשוותם לתמונות הקיימות במאגר, באמצעות טכנולוגיה חדשנית ויעילה במיוחד. מערכת מסוג זה עובדת בדומה למנגנון העבודה של מערכת לזיהוי ביומטרי, מאחר ובשני המקרים מתבצעת השוואה מול מאגר נתונים קיים. 

תוכנה לזיהוי פנים – היבטים שונים שכדאי להכיר

תוכנה לזיהוי פנים יכולה למעשה לשמש כל חברה וכל ארגון, המעוניינים להתקין מערכת בקרת כניסות, המאפשרת פתיחת דלתות באמצעות סריקת תווי הפנים של העובדים. מאחר ותמונות העובדים כבר קיימות במערכת, המחשב יידע להתאים בין הסריקה לבין מאגר הנתונים שלו ולאשר את כניסת העובד. מצד שני, סריקה שאינה תואמת לתמונה הקיימת במאגר, לא תאפשר את פתיחת הדלתות. מדובר על תוכנה המתפתחת ומתחדשת באופן קבוע, במטרה לשפר את רמת הדיוק שלה. ברוב המקרים ניתן להתקין את התוכנה לזיהוי פנים בשילוב עם מערכת לזיהוי ביומטרי, על מנת להגדיל את רמת האמינות של בקרת הכניסה ולשמש ככיסוי, במידה ואחת המערכות תתקלקל. כמו כן, יש לזכור כי בחלק מהמקרים לא ניתן לזהות את טביעת האצבע, לכן במקרים מסוג זה, המערכת לזיהוי ביומטרי לא תהיה יעילה. מדובר על מצבים הכוללים אתרי בניה או כל מקום אחר, הכולל עובדים עם ידיים מלוכלכות ומלאות בבוץ או בצבע. במקרים אלו, המערכת הביומטרית לא תוכל לזהות אותם. 

אנו בחברת טופליין מערכות אבטחה נשמח לספק לכם תוכנה לזיהוי פנים ברמה הגבוהה ביותר. אנו מחזיקים בוותק וניסיון של כמעט שני עשורים בתחום, לצד התמחות מיוחדת בבקרות כניסה ומערכות אבטחה טכנולוגיות. נשמח לסייע ולייעץ לכם, במטרה לאתר את המענה הרחב והמקיף ביותר לצרכים שלכם. לפרטים נוספים, צרו קשר!