איך מבצעים בקרה על חניון בתשלום?

מערכת LPR

מערכות אוטומטיות לניהול חניונים מאפשרות ניהול מסודר ונוח של החניון, תוך חיסכון בכוח אדם ובזמן. אך מערכות אלה מספקות גם שלל אמצעים לבקרה וסטטיסטיקה – בטווח הארוך ובטווח הקצר. צוות טופליין מערכות מסביר – למה הכוונה ואיך זה מתבצע?

מערכות ניהול חניונים – איך זה עובד?

מערכות אוטומטיות חכמות לניהול חניונים פועלות כיום בעיקר על בסיס מצלמות LPR – מצלמות מיוחדות, מצוידות בחיישנים, שיש להן יכולת לתעד ולזהות לוחיות רישוי על ידי קריאה של מספרים ואותיות.

המצלמות מצוידות בכל היכולות הטכנולוגיות המאפשרות להן לזהות את לוחית הרישוי גם בתנאים של חושך, ערפל או לכלוך, זוויות צילום שונות וכלי רכב בתנועה.

בזכות מגוון המאפיינים החכמים של המערכת, ניתן להפיק ממנה יתרונות שונים, שיש להם ערך רב למטרות שונות:

זיהוי לוחיות רישוי  – היכולת העיקרית של המצלמות הללו מאפשרת לשמור על רמה גבוהה של בטיחות, על ידי מתן הרשאות כניסה ספציפיות ומניעת כניסה של אורחים בלתי רצויים – 

תיעוד וצילום של לוחיות הרישוי מספק אמצעי הרתעה וגם אמצעי לתיעוד נכנסים לא מורשים. 

בנוסף, מתן הרשאות כניסה מאפשר לנהל תוכנית מנויים לחניונים בתשלום או לשמור על חניון סטרילי למורשים בלבד. 

כמו כן, זיהוי לוחיות הרישוי מאפשר גביית תשלום עבור חניונים מסחריים, כאשר המערכת יכולה לחשב את פרק זמן השהות של הרכב בחניון ולחייב את הנהג בהתאם.

תיעוד מלא המערכת מתעדת לא רק לוחיות רישוי ספציפיות, כדי לזהות את הנכנסים לצרכים שונים, אלא גם את תפוסת הרכבים בזמן אמת. אלמנט זה מאפשר להנהלת החניון לזהות מצבים של תפוסה מלאה או אי ניצול של חלקים שונים בחניון ולהתאים את עצמה למצב בהתאם לצורך.

הפקת דוחות דוחות תפוסה מאפשרים להיערך בצורה מיטבית לקראת ימי עומס, לנהל סטטיסטיקות על ניצול שטח החניון ולהתייעל במגוון דרכים.

יתרונות הבקרה על חניון בתשלום באמצעות מערכת ניהול חניונים

למעשה מערכות חכמות דוגמת מערכת ניהול חניונים עם מצלמות LPR מאפשרות חיסכון בכוח אדם ושעות עבודה לא רק בכניסה לחניון (כי אין צורך בשומר אנושי), אלא גם בתפקידי ניהול החניון, שכן המערכת מנהלת רישום, תיעוד ופעולות שונות לצרכי סטטיסטיקה והתייעלות:

הפקת דוחות תפוסה, התראה על תקלות, רישום שעות כניסה ויציאה , תפוסה בחלקים שונים של החניון ועוד.

כך למעשה החניון מתנהל בצורה כמעט מלאה על ידי מערכת חכמה אוטומטית, מחוברת לממשק פשוט, קל ונוח להפעלה, דרכו ניתן להזין מנוים, להפיק דוחות, לקבוע הרשאות ולהשתמש בנתונים השמורים במערכת לפי הצורך.

לסיכום, חברת טופליין מציעה ליווי מלא החל בבחירה והתאמה אישית של המערכת לצרכים שלכם ועד התקנה על ידי צוות מתקינים מיומן ומקצועי, הגדרה, עריכה והדרכה על הפונקציות השונות של המערכת. צרו קשר לקבלת מידע נוסף והצעה משתלמת על מערכת ניהול חניונים מותאמת אישית.